Kofshë pule në furrë
February 11, 2018

Kofshë pule në furrë

Tuna Karbonara
February 10, 2018

Tuna Karbonara

Ëmbëlsirë pa miell
January 30, 2018

Ëmbëlsirë pa miell

Patate në furrë
January 30, 2018

Patate në furrë

Supë kremoze me brokoli
January 29, 2018

Supë kremoze me brokoli

Thënie

Njeriu nuk mund të mendojë mirë, të flejë mirë, të dashurojë mirë, nëse ai nuk është ushqyer mirë. - Virginia Woolf

Mëngjesi

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të bardhë 12 lugë kos 12 lugë vaj gjysme luge qaji krip 1 qese pluhur për pjekje 2 vezë 6 bishta qepësh të reja 300 gram djath Përgatitja: Ndizeni furrën në 250 grade. Në një enë të thellë theni dy vezë, shtoni ...

Speciale

Kofshë pule perfekte, ideale për çdo rast. Përbërësit: 1.5 kg kofshë pule 2 lugë gjelle vaj 1/2 e lugës së vogël hudhër pluhur 1/4 e lugës së vogël piper të kuq pikant krip dhe piper i zi 1/3 e gotës sos pikant 50 gr buter Përgatitja: Ngrohni furrën në 270 gradë. Shtroni në furrë foli alumini, dhe me ...

Receta për femijë

Për këtë masë ju nevoiten 24 forma për mafins. Përbërësit: 16 lugë gjelle miell të bardhë 12 lugë kos 12 lugë vaj gjysme luge qaji krip 1 qese pluhur për pjekje 2 vezë 6 bishta qepësh të reja 300 gram djath Përgatitja: Ndizeni furrën në 250 grade. Në një enë të thellë theni dy vezë, shtoni ...

Vegjetariane

Kjo mënyrë e përgatitjes së këpurdhave është një prej mënyrave më të shpejta dhe më të mira të gatimit të këpurdhave. Të përziera me qepët e karamelizuara, marrin një shije të jashtëzakonshme. Duke u shtuar edhe pak verë, i bën të parezistueshme!   Përbërësit: 300 gr këpurdha të freskëta 1 qepë e mesme, e ...

Recetat e juaja

Receta të shpejta

Një recetë të cilën mund ta shërbeni me çdo gjë. Përbërësit: 1 kg patate të vogla 1 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinjë hudhre të grirë imët 1 lugë të mesme erëza të përziera krip piper të zi piper të kuq 1 lugë gjelle majdanoz të terur 4 lugë gjelle parmezan 2 lugë gjelle buter Përgatitja: ...

Desert

Një tortë e lehtë për t'u përgatitur dhe për t'u ngrënë.   Përbërësit: 600 gr biskota të bluara 250 gr buter 2 qokolata për zierje 2 lugë të mëdha sheqer pluhur 1 puding vanile 6 lugë sheqer 800 ml qumësht 200 gr kokos 2 paketime jafakeks 200 ml krem pana të ëmbël Përgatitja: Përgatisni ...

Like us on facebook

A e dini se?

Gjellaime lexohet mbi 5,000,000

herë në muaj?

Rreth gjellaime.com

Gjellaime.com është portali i vetëm me receta gatimi shqip që janë origjinale dhe jo të përkthyera nga burimet në rajon.